Monachium w ZSO 14

Wymiana polsko-niemiecka (Sosnowiec – Monachium)

Temat projektu: Typowo polskie – typowo niemieckie: Poznaj mój kraj i jego różnorodność!

W dniach 8 – 12 października 2018 gościliśmy w naszej szkole uczniów i opiekunów z monachijskiej szkoły, z którymi wspólnie realizowaliśmy drugą część tematu projektu. 

Poznawaliśmy wspólnie nie tylko język, kuchnię i tradycje polskie, ale również obalaliśmy stereotypy o swoich krajach i budowaliśmy przyjaźnie. Pracowaliśmy w grupach mieszanych, jedliśmy wspólnie posiłki i spędzaliśmy czas przy pięknej jesiennej pogodzie. Pokazaliśmy naszym gościom miasto Sosnowiec, zwiedziliśmy dzielnicę Katowic – Nikiszowiec, która wpisana jest na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wystawy w Muzeum Śląskim przybliżyły nam wspólną historię Górnego Śląska i Niemiec. Ponadto zwiedziliśmy zamek w Pszczynie i przybliżyliśmy historie królów Polskich w Krakowie i na Wawelu. Naszych gości pożegnaliśmy w piątek, nie obyło się bez łez i składania obietnic wzajemnego odwiedzania się w najbliższym czasie wolnych.


wymiana01
wymiana02
wymiana03
wymiana04
wymiana05
wymiana06
wymiana07
wymiana08
wymiana09
wymiana10
wymiana11
wymiana12
wymiana13
wymiana14
wymiana15
wymiana16
wymiana17
wymiana18
wymiana19
wymiana20
wymiana21
wymiana22
wymiana23
wymiana24
wymiana25
wymiana26
01/26 
start stop bwd fwd

 

 

Projekt dofinansowany był przez POLSKO – NIEMIECKĄ WSPÓŁPRACĘ MŁODZIEŻYSaturday the 17th.
Copyright 2012

©