II MIEJSCE W SOSNOWCU DZIEWCZYN BACZYNA W BADMINTONIE

W dniu 15 i 16 marca 2018 roku odbyły się zawody szkół ponadgimnazjalnych Sosnowca w badmintonie. Drużyna dziewcząt w składzie: Paulina Majda, Antas Karolina, Krakowczyk Paulina zajęły II miejsce i zakwalifikowały się do zawodów rejonowych. Gratulacje. Drużyna męska w składzie Patryk Derda i Karol Radzikowski zajęli V miejsce. Opiekunem drużyn była mgr Anna Filipiak Chełczyńska.

Kobieca reprezentacja "Baczyna" w piłkę ręczną zatrzymana dopiero w półfinale wojewódzkim.

Jak co roku kobieca reprezentacja Baczyna brała udział w Mistrzostwach Sosnowca w piłce ręcznej „Szkół Ponadgimnazjalnych”. Tak jak w latach ubiegłych nasze koleżanki nie miały sobie równych w mieście. Zdominowały zawody miejskie, w których nie przegrały ani jednego meczu, więcej nie ma co się tu zbytnio rozpisywać.

Uczniowie naszego Gimnazjum reprezentantami Polski.

Uczniowie naszego Gimnazjum Karol Baran, Dominik Kasprzyk i Jakub Ślusarczyk zostali powołani do Reprezentacji Polski U-16 w hokeju na lodzie. W dniach 15-17 grudnia 2017 zajęli wraz z Kadrą Narodową pierwsze miejsce w Międzynarodowym Turnieju Christmas Cup w Toruniu.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn (z Polski, Białorusi, Rosji i Łotwy) w Finale Polacy pokonali Jelgavas LSS z Łotwy 4:1. GRATULACJE!!!

Turniej mikołajkowy dla rocznika 2003

6 grudnia 2017r w naszej szkole odbył się turniej mikołajkowy chłopców w piłkę halową . Celem turnieju była integracja środowiska Zagłębia Dąbrowskiego oraz popularyzacja sportowego i zdrowego trybu życia.

Z zaproszenia skorzystały szkoły z Będzina oraz z Dąbrowy Górniczej o profilu sportowym – piłka nożna. Po zakończeniu rozgrywek Mikołaj rozdał wszystkim uczestnikom drobne upominki :)

Wyniki Wojewódzkiej rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 23 października 2017r. w Pałacu Kultury w Dąbrowie Górniczej na zaproszenie Prezesa ŚSZS oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza przybyły najlepsze szkoły z naszego województwa na podsumowanie wyników sportowych za ubiegły rok szkolny. Jako jedyna szkoła z Sosnowca znaleźliśmy się w gronie najlepszych szkół i tak w kategorii „Gimnazjada” zajęliśmy miejsce VI a w kategorii „Licealiada” miejsce III . Nagrody w postaci pucharów ,dyplomów oraz sprzętu sportowego odbierali z rąk Śląskiego vice Kuratora Oświaty nasi przedstawiciele: Tomasz Pawłowski, Rafał Zawadzi i Adam Mirek
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych:)

Przedstawiamy Mistrzynie Sosnowca w piłce nożnej.

Reprezentacja Gimnazjum nr 24 w dniu 18 października 2017 zdobyła Mistrzostwo Sosnowca w piłce nożnej dziewcząt. Mistrzowska drużyna: Marta Marcińska, Paulina Filus, Wiktoria Sadłocha, Maja Moździerz, Barbara Korpal, Oliwia Sujka, Kinga Kowalska, Karolina Kazik, Wiktoria Klimowicz, Barbara Kucharska i Natalia Sobczyk. Opiekunowie: Michał Szaryński i Adam Mirek

Unihokeiści z naszego Gimnazjum kolejny raz Mistrzami Sosnowca

To już tradycja że uczniowie naszego Gimnazjum zostają mistrzami Sosnowca w Unihokeju. W tym roku turniej został rozegrany 16 października na Hali Sportowej przy naszej szkole i stawiło się do niego 6 drużyn. Gratulujemy wygranej i liczymy na sukces w zawodach wojewódzkich (przypominamy że nasi Gimnazjaliści będą bronić tytułu Mistrzów woj. Śląskiego). Skład mistrzowskiej drużyny: Jakub Mentel, Karol Baran, Dominik Kasprzyk, Adam Machura, Norbert Ciepał, Jakub Brandt, Olaf Jonkisz, Jakub Ślusarczyk, Oleg Palamarchuk, Dimitrii Mikhailuk. Opiekunowie: Tomasz Majewski, Piotr Majewski

Nasze koszykarki najlepsze w województwie

W dniu 10.04.2017 r. w Zabrzu nasze dziewczęta w Finale Licealiady Szkolnej Województwa Śląskiego w Koszykówce wywalczyły I miejsce oraz możliwość gry w Ogólnopolskiej Licealiadzie, która w tym roku w dniach 6-9.06.2017 rozgrywana będzie w Żyrardowie.

Finał Wojewódzki w Koszykówce Dziewcząt

• I miejsce - VII LO Sosnowiec
  • II miejsce - ZS Ekonomicznych w Wodzisławiu Ślaskim
  • III miejsce - Zespół Szkół nr 10 Zabrze
  • IV miejsce - I LO w Cieszynie

Reprezentacja Szkoły:
Antas Karolina,Joniak Karolina, Klebach Klaudia, Kocemba Joanna, Krakowczyk Paulina,Kukier Dorota, Literowicz Julia, Majda Paulina, Pawlak Weronika, Siwiec Natalia, Skrzek Paulina, Wojtala Aleksandra, Wojtylas Sylwia, Wołyńska Wiktoria, Zuziak Karolina.

GRATULUJEMY!!!

Mistrzynie Sosnowca w Siatkówce !!!

Nasze gimnazjalistki zajęły I miejsce w Finale Mistrzostw Sosnowca siatkówki dziewcząt. Klasa 3 sg i 2sg. GRATULACJE!!!

Sukces naszej uczennicy w łyżwiarstwie figurowym

Uczennica naszego liceum Izabela Marzec z klasy 2M LO zajęła III miejsce w X Memoriale Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz, który odbył się w Łodzi w dniach 8-12.03.2017 r. Były to ogólnopolskie zawody, w których wzięli udział zawodnicy z całej Polski trenujący łyżwiarstwo figurowe. W konkurencji solistek klasy Junior na III miejscu uplasowała się nasza uczennica. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces naszego ucznia w Mistrzostwach Polski w Pływaniu

Uczeń klasy 1K naszego gimnazjum - Arkadiusz Czech zdobył brązowy medal w Zimowych Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, które odbywały się w dniach 03-05.03.2017r. w Lublinie. Arek brąz wywalczył w konkurencji 220m. stylem dowolnym. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!