Wicemistrzostwo Polski koszykarek z naszego Gimnazjum!

Koszykarki z naszego gimnazjum w dniach 11.06- 13.06 wzięły udział w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych pod okiem trenera Jacka Dyji zajęły rekordowe 2 miejsce, czego nie udało się osiągnąć w poprzednich latach do tego sukcesu przyczyniły się: Katarzyna Jagła, Zuzanna Kwiatkowska, Aleksandra Rok, Aleksandra Saternus, Wiktoria Dziedzic, Natalia Micek, Magdalena Pełka, Wiktoria Ozga, Oliwia Dyja, Martyna Gruszka, Julia Cieśla, Patrycja Pyka

„Baczyński„ dumny ze swoich koszykarek

W dniu 11 czerwca w Bytomiu odbył się Finał Wojewódzki koszykówki 3x3 Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii Dziewcząt. W grupie bez trudu pokonaliśmy Dąbrowę Górniczą, Zawiercie, Tarnowskie Góry, Racibórz oraz Jastrzębie Zdrój. Półfinał z Wodzisławem Śląskim też nie był wielkim wyzwaniem. Dopiero Rybnik postawił  wysoko poprzeczkę w meczu finałowym ale i tak VII LO Sosnowiec zdobyło I miejsce.

Nasza ekipa to: Karolina Antas, Karolina Joniak, Sylwia Wojtylas, opiekun Adam Mirek

Uczennice Baczyna Mistrzyniami Sosnowca w siatkówce plażowej.

Nasza drużyna w siatkówce plażowej wygrała Mistrzostwa Sosnowca. Dziewczyny nie dały żadnych szans przeciwniczkom, wygrywając wszystkie mecze. Pewna zagrywka, zaskakujące ataki i charakter to cechy, które charakteryzowały Nasze Złotka. Drużyna w składzie: Ewelina Giec, Paulina Wróbel i Roksana Kobylańska (rezerwowa oraz asystent trenera), trener Michał Szaryński.

Nasze koszykarki ponownie najlepsze w Województwie

18.05.2018r - Finał Wojewódzki w koszykówce dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w Tychach można zatytułować „Sosnowiec miażdży najlepsze  szkoły w naszym województwie”

To już 7 tytuł mistrza województwa śląskiego dla Gimnazjum 24 w Sosnowcu gdzie w finale z Rudą Śląską wynik końcowy na tablicy świetlnej widniał 77:19 a wcześniej pokonaliśmy Katowice różnicą 55 pkt.

II MIEJSCE W SOSNOWCU DZIEWCZYN BACZYNA W BADMINTONIE

W dniu 15 i 16 marca 2018 roku odbyły się zawody szkół ponadgimnazjalnych Sosnowca w badmintonie. Drużyna dziewcząt w składzie: Paulina Majda, Antas Karolina, Krakowczyk Paulina zajęły II miejsce i zakwalifikowały się do zawodów rejonowych. Gratulacje. Drużyna męska w składzie Patryk Derda i Karol Radzikowski zajęli V miejsce. Opiekunem drużyn była mgr Anna Filipiak Chełczyńska.

Kobieca reprezentacja "Baczyna" w piłkę ręczną zatrzymana dopiero w półfinale wojewódzkim.

Jak co roku kobieca reprezentacja Baczyna brała udział w Mistrzostwach Sosnowca w piłce ręcznej „Szkół Ponadgimnazjalnych”. Tak jak w latach ubiegłych nasze koleżanki nie miały sobie równych w mieście. Zdominowały zawody miejskie, w których nie przegrały ani jednego meczu, więcej nie ma co się tu zbytnio rozpisywać.

Uczniowie naszego Gimnazjum reprezentantami Polski.

Uczniowie naszego Gimnazjum Karol Baran, Dominik Kasprzyk i Jakub Ślusarczyk zostali powołani do Reprezentacji Polski U-16 w hokeju na lodzie. W dniach 15-17 grudnia 2017 zajęli wraz z Kadrą Narodową pierwsze miejsce w Międzynarodowym Turnieju Christmas Cup w Toruniu.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn (z Polski, Białorusi, Rosji i Łotwy) w Finale Polacy pokonali Jelgavas LSS z Łotwy 4:1. GRATULACJE!!!

Turniej mikołajkowy dla rocznika 2003

6 grudnia 2017r w naszej szkole odbył się turniej mikołajkowy chłopców w piłkę halową . Celem turnieju była integracja środowiska Zagłębia Dąbrowskiego oraz popularyzacja sportowego i zdrowego trybu życia.

Z zaproszenia skorzystały szkoły z Będzina oraz z Dąbrowy Górniczej o profilu sportowym – piłka nożna. Po zakończeniu rozgrywek Mikołaj rozdał wszystkim uczestnikom drobne upominki :)

Wyniki Wojewódzkiej rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 23 października 2017r. w Pałacu Kultury w Dąbrowie Górniczej na zaproszenie Prezesa ŚSZS oraz Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza przybyły najlepsze szkoły z naszego województwa na podsumowanie wyników sportowych za ubiegły rok szkolny. Jako jedyna szkoła z Sosnowca znaleźliśmy się w gronie najlepszych szkół i tak w kategorii „Gimnazjada” zajęliśmy miejsce VI a w kategorii „Licealiada” miejsce III . Nagrody w postaci pucharów ,dyplomów oraz sprzętu sportowego odbierali z rąk Śląskiego vice Kuratora Oświaty nasi przedstawiciele: Tomasz Pawłowski, Rafał Zawadzi i Adam Mirek
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych:)

Przedstawiamy Mistrzynie Sosnowca w piłce nożnej.

Reprezentacja Gimnazjum nr 24 w dniu 18 października 2017 zdobyła Mistrzostwo Sosnowca w piłce nożnej dziewcząt. Mistrzowska drużyna: Marta Marcińska, Paulina Filus, Wiktoria Sadłocha, Maja Moździerz, Barbara Korpal, Oliwia Sujka, Kinga Kowalska, Karolina Kazik, Wiktoria Klimowicz, Barbara Kucharska i Natalia Sobczyk. Opiekunowie: Michał Szaryński i Adam Mirek

Unihokeiści z naszego Gimnazjum kolejny raz Mistrzami Sosnowca

To już tradycja że uczniowie naszego Gimnazjum zostają mistrzami Sosnowca w Unihokeju. W tym roku turniej został rozegrany 16 października na Hali Sportowej przy naszej szkole i stawiło się do niego 6 drużyn. Gratulujemy wygranej i liczymy na sukces w zawodach wojewódzkich (przypominamy że nasi Gimnazjaliści będą bronić tytułu Mistrzów woj. Śląskiego). Skład mistrzowskiej drużyny: Jakub Mentel, Karol Baran, Dominik Kasprzyk, Adam Machura, Norbert Ciepał, Jakub Brandt, Olaf Jonkisz, Jakub Ślusarczyk, Oleg Palamarchuk, Dimitrii Mikhailuk. Opiekunowie: Tomasz Majewski, Piotr Majewski