Home

Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum Sportowym nr 24 w Sosnowcu

Z początkiem roku szkolnego 2012/2013 w Polsce ruszył program zintegrowanego nauczania i szkolenia w piłce siatkowej. Wszystko w oparciu o Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Dyrekcja Szkoły oraz władze samorządowe Sosnowca podjęły starania by jeden z nich, dla dziewcząt powstał w naszym mieście.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne, czyli w skrócie SOS, tworzą gimnazja i licea współpracujące ze sobą w ramach Programu realizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Rząd na nowe ośrodki siatkarskie przeznaczył ok.21 mln zł. Według projektu od 1 września 2012 r. w każdym województwie na bazie szkół publicznych na etapie szkół gimnazjalnych powstały po trzy ośrodki dla dziewcząt i po trzy dla chłopców oraz po jednym ośrodku dla dziewcząt i chłopców na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (liceum). Tworzone klasy o profilu siatkarskim liczą do 20 uczniów. W popularnych SOS-ach, oprócz właściwej edukacji dla danego etapu nauczania, uczniowie zaliczą wszechstronne szkolenie w tej dyscyplinie sportu.

Jeden z trzech w województwie śląskim, Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w kategorii dziewcząt powstał w Gimnazjum Sportowym nr 24 w Sosnowcu. SOS-y w kategorii dziewcząt powstały również w Gimnazjum Sportowym w Dąbrowie Górniczej oraz w Gimnazjum nr 13 im. Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach . Po ukończeniu nauki i szkolenia siatkarskiego na poziomie szkoły gimnazjalnej dziewczęta mogą kontynuować swoją przygodę z siatkówką w Liceum Sportowym w Dąbrowie Górniczej.

Gimnazjum Sportowe nr 24 w Sosnowcu realizuje projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki - "Siatkarskie Ośrodki Szkolne", na lata 2012-2015. Projekt jest realizowany we współpracy z organem prowadzącym – Miastem Sosnowiec oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Celem projektu jest upowszechnianie sportu wśród młodzieży na przykładzie piłki siatkowej, służy edukacji nauczycieli, trenerów pracujących z młodzieżą uprawiającą siatkówkę. Realizując zadania projektu szkoła została doposażona w specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji (trenażery, piłki, podesty itp.) o wartości około 58,5 tysiąca zł oraz materiały szkoleniowe, laptopy, kamery, projektory.

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta interesujących się siatkówką do nauki i treningów w naszym Gimnazjum. Zajęcia dodatkowe SOS, na rok szkolny 2014/2015 odbywają się w piątki o godz.17.00-18.30 w sali sportowej gimnazjum nr 24 w Sosnowcu, ul. Kisielewskiego 4B

Link do strony "Młodzieżowa siatkówka", w którym możemy dowiedzieć się więcej na temat całego projektu: http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/siatkarskie-osrodki-szkolne/wstep_22.html

KLASA I S

Trener: 
mgr Piotr Morka

Banasik Anna, Czermak Wiktoria, Gajdzik Roksana, Giec Ewelina, Gliwińska Weronka, Imiołek Paulina, Kamińska Wiktoria, Kaliszewska Hanna, Kaszuba Katarzyna, Kobylańska Roksana, Kowalska Wiktoria, Nowak Izabela, Nowak Natalia, Pisiałek Aleksandra, Wąchała Julia, Wiatr Wiktoria, Wróbel Paulina, Zachariasz Julia

KLASA II S

Trener: 
mgr Paweł Lisowski

Boryczka Paulina, Chlastacz Natalia, Chrapek Julia, Ciułek Julia, Cygan Kinga, Góral Wiktoria, Litwin Zuzanna, Lubańska Paulina, Michałek Jagoda, Okoń Adrianna, Robakowska Maja, Stryj Weronika, Wierzbowska Dominika

QualityJoomlaTemplates.com
Saturday the 19th.
Copyright 2012

©