VII LO w finale Sci-Tech Challenge

inwestuje w rozwój umysłów ścisłych; wyniki eliminacji do programu Sci-Tech Challenge, VII LO w finale!!

VII Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Sosnowcu zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Sci-Tech Challenge. Uczniowie z klasy I M LO: Filip Bielecki, Piotr Karbownik, Karolina Rzońca opracowali projekt " Igrzyska Olimpijskie - Sosnowiec 2040".
Program Sci-Tech Challenge w Polsce, realizowany jest we współpracy z firmą Exxon Mobil. Jego celem jest pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych atrakcyjności zawodów związanych z naukami ścisłymi (Maths, Science, Technology; MST). W trakcie programu uczestnicy mają okazję przekonać się w praktyce, że dalsze kształcenie umiejętności z tego obszaru może im pomóc w karierze zawodowej.

Do udziału w tegorocznej edycji programu Sci-Tech Challenge zostały zakwalifikowane następujące szkoły:

  •   XI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu,
  •   VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Sosnowcu,
  •   I Liceum Ogólnokształcące w Tychach,
  •   Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika (technikum) w Ostrowcu Świętokrzyskim,
  •   Zespół Szkół Budowlanych nr 1 (technikum) w Płocku,
  •   Zespół Szkół Technicznych (technikum) w Ostrowie Wielkopolskim,
  •   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (technikum) w Świeciu,
  •   VIII Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gdańsku,
  •   II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
  •   I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie. 

W program zaangażowani są wolontariusze z firmy Exxon Mobil, którzy w trakcie warsztatów dla uczniów przekazują im wiedzę związaną z prognozowanym zużyciem energii i trendami w sektorze paliw oraz rozmawiają z uczestnikami o swojej karierze, a także doświadczeniach zawodowych. W trakcie zajęć uczniowie rozwiązują również mini quizy oraz analizują studia przypadków. Zwieńczeniem programu jest Ogólnopolski Konkurs Sci-Tech Challenge, którego zwycięzca weźmie udział w finale europejskim w Wielkiej Brytanii. Poza Polską program jest obecnie prowadzony w 8 innych krajach2013; Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

Wednesday the 18th.
Copyright 2012

©