„Lekcje z ZUS” na przedsiębiorczości

Uczniowie klas pierwszych LO uczestniczą w projekcie pn. „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Projekt ma za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych, systemem emerytalnym, świadczeniami związanymi z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń i zasadami prowadzenia własnej firmy w aspekcie ubezpieczeń społecznych.

Uczniowie, którzy przystąpią do projektu mogą wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców etapu finałowego czekają atrakcyjne nagrody.

Wszystkie materiały przeznaczone dla uczniów i nauczycieli są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej projektu.

Monday the 22nd.