JESTEŚMY PO TO, ABY INNI MOGLI ŻYĆ...

"Baczyn Rescue" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej. Przedmiotem działalności naszego miniprzedsiębiorstwa jest świadczenie usług medycznych związanych ze szkoleniem praktycznym i teoretycznym z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia, prowadzimy również sprzedaż " Nieśmiertelników". Działamy na terenie naszej szkoły, a także prezentujemy naszą usługę na terenie innych szkół w naszym najbliższym otoczeniu.

W dniach 27.02  oraz 2, 6, 7 marca 2017r. odwiedziliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Przeszkoliliśmy 22 klasy! 13 marca odwiedzimy młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu.


                                                     Życie, to najcenniejszy dar!!!    

Celem warsztatów, które prowadzimy jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia zdrowia i życia oraz obsługi apteczki. Uczymy także zasad bezpieczeństwa oraz skutecznego wzywania pomocy. Dążymy do budowania programów warsztatów każdorazowo dostosowanych do potrzeb i specyfiki klienta. Warsztaty z pierwszej pomocy prowadzimy dla różnych grup wiekowych - od dzieci najmłodszych (przedszkola), młodzież, po osoby dorosłe, które w wolnym czasie chcą nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.
Stawiamy na dobrą zabawę, trochę ruchu i nowe umiejętności, które mogą uratować życie!

Film

dsc_0290
dsc_0291
dsc_0292
dsc_0293
dsc_0295
dsc_0297
dsc_0298
dsc_0300
dsc_0301
dsc_0303
dsc_0304
dsc_0305
dsc_03051
dsc_0306
dsc_0307
dsc_0309
dsc_0310
dsc_0311
01/18 
start stop bwd fwd

Prowadzimy młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo, które jest zorganizowane na wzór spółki jawnej. Uczniowie (wspólnicy miniprzedsiębiorstwa), gromadzą potrzebny kapitał, sporządzają biznesplan, prowadzą badania marketingowe, wybierają produkt (lub usługę), a następnie organizują produkcję oraz sprzedają swoje wyroby (usługi). Pracą każdego działu kieruje jego dyrektor, Dyrektorem ds. finansów jest Eryk Świercz, a Dyrektorem ds. marketingu - Maja Skajwo. Nad całością działalności czuwa dyrektor naczelny Wiktoria Kuczała. Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo prowadzi dokumentację finansową właściwą dla prowadzenia działalności gospodarczej – podatkową księgę przychodów i rozchodów, ewidencję VAT-owską, ZUS-owską itp. Wspólnicy wykorzystują narzędzia informatyczne, tzn. program komputerowy dostępny na platformie internetowej gry edukacyjnej „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.
Miniprzedsiębiorstwo płaci podatki zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami, zaś składki ZUS naliczane są od rzeczywistej urzędowej podstawy pomniejszonej 1000 razy. Rolę kas urzędu skarbowego i ZUS-u pełni rada rodziców danej szkoły.


Saturday the 19th.
Copyright 2012

©