JESTEŚMY PO TO, ABY INNI MOGLI ŻYĆ...

"Baczyn Rescue" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej. Przedmiotem działalności naszego miniprzedsiębiorstwa jest świadczenie usług medycznych związanych ze szkoleniem praktycznym i teoretycznym z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia, prowadzimy również sprzedaż " Nieśmiertelników". Działamy na terenie naszej szkoły, a także prezentujemy naszą usługę na terenie innych szkół w naszym najbliższym otoczeniu.

W dniach 27.02  oraz 2, 6, 7 marca 2017r. odwiedziliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Przeszkoliliśmy 22 klasy! 13 marca odwiedzimy młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu.

Życie, to najcenniejszy dar!!!

Celem warsztatów, które prowadzimy jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia zdrowia i życia oraz obsługi apteczki. Uczymy także zasad bezpieczeństwa oraz skutecznego wzywania pomocy. Dążymy do budowania programów warsztatów każdorazowo dostosowanych do potrzeb i specyfiki klienta. Warsztaty z pierwszej pomocy prowadzimy dla różnych grup wiekowych - od dzieci najmłodszych (przedszkola), młodzież, po osoby dorosłe, które w wolnym czasie chcą nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.
Stawiamy na dobrą zabawę, trochę ruchu i nowe umiejętności, które mogą uratować życie!

Film

Prowadzimy młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo, które jest zorganizowane na wzór spółki jawnej. Uczniowie (wspólnicy miniprzedsiębiorstwa), gromadzą potrzebny kapitał, sporządzają biznesplan, prowadzą badania marketingowe, wybierają produkt (lub usługę), a następnie organizują produkcję oraz sprzedają swoje wyroby (usługi). Pracą każdego działu kieruje jego dyrektor, Dyrektorem ds. finansów jest Eryk Świercz, a Dyrektorem ds. marketingu - Maja Skajwo. Nad całością działalności czuwa dyrektor naczelny Wiktoria Kuczała. Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo prowadzi dokumentację finansową właściwą dla prowadzenia działalności gospodarczej – podatkową księgę przychodów i rozchodów, ewidencję VAT-owską, ZUS-owską itp. Wspólnicy wykorzystują narzędzia informatyczne, tzn. program komputerowy dostępny na platformie internetowej gry edukacyjnej „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.
Miniprzedsiębiorstwo płaci podatki zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami, zaś składki ZUS naliczane są od rzeczywistej urzędowej podstawy pomniejszonej 1000 razy. Rolę kas urzędu skarbowego i ZUS-u pełni rada rodziców danej szkoły.

Monday the 15th.