Giełda Pracy dla Młodzieży

Dnia 12 czerwca 2018r. uczniowie z klas I JR, I MT i III AG uczestniczyli w " Giełdzie Pracy dla Młodzieży" w Sali Koncertowej " Muza" w Sosnowcu.

Udział w Giełdzie Pracy dał możliwość zapoznania sie z aktualnymi ofertami pracy, a także osobistego kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy oraz oczekiwaniami i wymaganiami przedsiębiorców. Uczniowie uczestniczyli również w warsztacie zawodoznawczym prowadzonym przez doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Katowicach.

Czytaj więcej...

Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018.

Dyplom Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018 otrzymało Miniprzedsiębiorstwo szkolne " Paramedic Baczyn Company " z VII Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Sosnowcu.Wspólnikami firmy są uczniowie I klasy LO o profilu ratowniczym: Kinga Duda, Wiktoria Grochowska, Miłosz Lewandowski, Izabela Nowak, Dominika Rutkowska, Roksana Tusińska, Julia Wojtusiak.

 

Czytaj więcej...

Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu - Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company

Miniprzedsiębiorstwo szkolne " Paramedic Baczyn Company " z VII Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Sosnowcu zakwalifikowało się do Finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018.

Czytaj więcej...

Dzień Przedsiębiorczości na lotnisku

 

W dniu 22 marca 2018r. uczniowie z naszej szkoły w związku z Dniem Przedsiębiorczości odbyli kilkugodzinny staż w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Pyrzowice.

 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości 2018

Co chcę robić w życiu? Czy mam predyspozycje do wymarzonej pracy? Jakie wybrać studia?
To dylematy, przed którymi stają uczniowie kończący szkołę ponadgimnazjalną.
Nasi licealiści rozwiązują je, biorąc udział w "Dniu przedsiębiorczości".

 21 marca 2018 r. odbyła się już 15 edycja programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Projekt ten ma na celu zapoznanie się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach co ma pomóc w podjęciu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Czytaj więcej...

Planujemy swoją karierę zawodową

W dniu 21 marca 2018r. uczniowie z klasy I JR uczestniczyli w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej  w Targach Pracy, wykładzie "Sketchnoting" oraz warsztacie " Poznaję siebie, planuję swoją karierę zawodową".

Uczniowie poszukujący pracy w bezpośrednim kontakcie uzyskali niezbędne informacje na temat interesujących ich branż i poszczególnych firm, nawiązali relacje, które będą procentowały w ich późniejszych działaniach networkingowych.

Czytaj więcej...

Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company uczy, Jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak wykonać reanimację (RKO)

W dniu 19 marca 2018r. odwiedziliśmy dzieci i młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu. Przeszkoliliśmy 7 klas! "Paramedic Baczyn Company" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej.

Zwracamy uwagę na fakt, że zadaniem osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc ratuje życie! Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company uczy, jak jej udzielić.

"Paramedic Baczyn Company" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej. Przedmiotem działalności naszego miniprzedsiębiorstwa jest świadczenie usług medycznych związanych ze szkoleniem praktycznym i teoretycznym z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia, prowadzimy również sprzedaż " Niezbędników ratownika". Działamy na terenie naszej szkoły, a także prezentujemy naszą usługę na terenie innych szkół w naszym najbliższym otoczeniu.

W dniach 12-20 marca 2018r. odwiedziliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Przeszkoliliśmy 24 klasy! 19 marca odwiedzimy młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości - WYBIERAM ZAWÓD

Zapraszam młodzież licealną do udziału w piętnastej edycji Ogólnopolskiego  Dnia przedsiębiorczości, która odbędzie się 21 marca 2018 r. Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Program uzyskał Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej...

SOCIAL INNOVATION RELAY 2018

W dniu 25 stycznia 2018r. uczniowie z klasy I JR i III M LO uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do SOCIAL INNOVATION RELAY - międzynarodowego konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną. Warsztaty poprowadził Pan Sławomir Nawrot z " Fajnej Spółdzielni" - firmy społecznej. Młodzi uczestnicy Programu SIR podnieśli poziom wiedzy z obszaru Przedsiębiorczości Społecznej, a przedstawione przykłady zainspirują ich do napisania ciekawych biznesplanów w konkursie.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w Konkursie SOCIAL INNOVATION RELAY

SOCIAL INNOVATION RELAY, to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną. Konkurs organizowany jest we współpracy z grupą Nationale Nederlanden. Dzięki uczestnictwu w SIR uczniowie zyskują doświadczenie i praktyczne umiejętności oraz profesjonalne doradztwo niezbędne dla rozwoju przyszłej kariery zawodowej dzięki zróżnicowanym formom mentoringu (stacjonarnie i online) ze strony pracowników NN.

Czytaj więcej...

Wednesday the 18th.
Copyright 2012

©