Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company uczy, Jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak wykonać reanimację (RKO)

W dniu 19 marca 2018r. odwiedziliśmy dzieci i młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu. Przeszkoliliśmy 7 klas! "Paramedic Baczyn Company" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej.

Zwracamy uwagę na fakt, że zadaniem osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc ratuje życie! Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company uczy, jak jej udzielić.

"Paramedic Baczyn Company" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej. Przedmiotem działalności naszego miniprzedsiębiorstwa jest świadczenie usług medycznych związanych ze szkoleniem praktycznym i teoretycznym z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia, prowadzimy również sprzedaż " Niezbędników ratownika". Działamy na terenie naszej szkoły, a także prezentujemy naszą usługę na terenie innych szkół w naszym najbliższym otoczeniu.

W dniach 12-20 marca 2018r. odwiedziliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Przeszkoliliśmy 24 klasy! 19 marca odwiedzimy młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości - WYBIERAM ZAWÓD

Zapraszam młodzież licealną do udziału w piętnastej edycji Ogólnopolskiego  Dnia przedsiębiorczości, która odbędzie się 21 marca 2018 r. Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Program uzyskał Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej...

SOCIAL INNOVATION RELAY 2018

W dniu 25 stycznia 2018r. uczniowie z klasy I JR i III M LO uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do SOCIAL INNOVATION RELAY - międzynarodowego konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną. Warsztaty poprowadził Pan Sławomir Nawrot z " Fajnej Spółdzielni" - firmy społecznej. Młodzi uczestnicy Programu SIR podnieśli poziom wiedzy z obszaru Przedsiębiorczości Społecznej, a przedstawione przykłady zainspirują ich do napisania ciekawych biznesplanów w konkursie.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w Konkursie SOCIAL INNOVATION RELAY

SOCIAL INNOVATION RELAY, to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną. Konkurs organizowany jest we współpracy z grupą Nationale Nederlanden. Dzięki uczestnictwu w SIR uczniowie zyskują doświadczenie i praktyczne umiejętności oraz profesjonalne doradztwo niezbędne dla rozwoju przyszłej kariery zawodowej dzięki zróżnicowanym formom mentoringu (stacjonarnie i online) ze strony pracowników NN.

Czytaj więcej...

Konkurs drużynowy o tematyce biznesowej

Zapraszamy licealistów do udziału w High School Business Challenge - pierwszym ogólnopolskim konkursie przeprowadzonym w formie case study. Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem oraz majątkiem wymaga zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu finansów, marketingu, psychologii, etyki, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zdolności analizy i interpretacji danych. - uczestnicy High School Business Challenge mają okazję zdobyć i wykorzystać taką wiedzę w praktyce.

Dodatkowe informacje: http://businesschallenge.pl/ oraz u mgr Jolanty Czapli.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 13-17 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody X Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pracowników firm i instytucji:

  • Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
  • Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach
  • Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach 
  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  • JA MANAGER CONSULTING MENTORING z Czeladzi
  • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Planowana Strategicznego w Dąbrowie Górniczej
  • LACK'S BEACH SERVICE .

Dziękujemy wszystkim prowadzącym za zaangażowanie
w przedsiębiorczą edukację młodych ludzi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Czytaj więcej...

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

13 listopada w naszej szkole rozpoczęliśmy pierwszy cykl zajęć z planowania kariery w ramach programu Otwarta Firma - Biznes przy tablicy. Uczniowie klas pierwszych liceum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Dąbrowy Górniczej oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej z Katowic.

Czytaj więcej...

Otwarta Firma - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 13-19 listopada 2017 roku zostanie zorganizowany w Polsce dziesiąty jubileuszowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Czytaj więcej...

XIV Edycja Dnia Przedsiębiorczości

Uczniowie naszego liceum aktywnie uczestniczyli po raz czternasty w Dniu przedsiębiorczości.
Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Czytaj więcej...

Sunday the 25th.
Copyright 2012

©