Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej (OSPR)

01.09.2015 r. - podpisano porozumienie trójstronne pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce a Gimnazjum Sportowym nr 24 im. Olimpijczyków Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu (Szkoła Ośrodek Szkolenie Piłki Ręcznej ) a Gminą Sosnowiec  na  realizację Programu tzw. Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej.
Związek Piłki Ręcznej w Polsce powierzył naszej szkole utworzenie ośrodka szkolenia w piłce ręcznej dla chłopców w ramach projektu  „Narodowy program rozwoju piłki ręcznej – Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej (OSPR)”.

Zgodnie z porozumieniem, do szkoły dotarły dwie partie sprzętu sportowego przeznaczonego  dla  nauczycieli i uczniów trenujących piłkę ręczną  – w grudniu 2015r  i w styczniu 2016r.  Otrzymany od Związku Piłki Ręcznej sprzęt to piłki, znaczniki treningowe, płotki, obręcze, siatki – piłkochwyty, torby sportowe, wózki na piłki, pompki dla uczniów oraz gwizdki, stopery, koszulki polo i laptopy dla nauczycieli.  Mamy nadzieję, że nowy sprzęt sportowy w znacznym stopniu usprawni proces szkolenia oraz podniesie poziom sportowy uczniów trenujących piłkę ręczną.

Thursday the 16th.