DZIEŃ Z INSTYTUTEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO

6 lutego 2019 uczniowie klasy językowej oraz maturzyści zainteresowani studiami filologicznymi wzięli udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Centrum Neofilologii w Sosnowcu. Dzień rozpoczął się w Sali Rady Wydziału, gdzie powitał nas dr hab. Adam Wojtaszek. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali trzech wykładów:

- Do British singers sing with American accent? (dr hab. Bożena Cetnarowska)
- Językoznawstwo korpusowe na tropie hitów muzycznych. (prof. dr hab. Andrzej Łyda)
- Translating for the reader. Selected issues in translation practice. ( dr hab. Krystyna Warchał)

Po wykładach i przerwie na zapoznanie się z ofertą programową Wydziału Filologicznego UŚ uczniowie wzięli udział w warsztatach w nowoczesnych pracowniach uczelni:

Blok 1 Practical English phonetics workshop. (mgr Dorota Lipińska)
Blok 2 Simultaneous interpreting – some practical advice. ( mgr Sylwia Gierszal- Sławik)

Uczniowie naszej szkoły przez pięć godzin mogli się poczuć studentami filologii angielskiej oraz sprawdzić swoje umiejętności i możliwości.

Uczniom towarzyszyły mgr Aneta Wieczorkowska i mgr Magdalena Piaskowska.

Sunday the 21st.