Spotkanie z duńską kulturą i językiem

Uczniowie klasy językowej oraz klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w warsztatach przybliżających kulturę i język Danii.

Gościem naszej szkoły była Sofie Bang, odbywająca praktykę w Duńskim Instytucie Kultury w Warszawie.

Podczas warsztatów mieliśmy doskonałą okazję zapoznać się z historią, polityką, tradycjami i kulturą Danii. Sofie opowiadała o sytuacji naszych rówieśników w swoim kraju, jak wygląda system szkolnictwa, życie codzienne nastolatków, jakie są możliwości studiowania. Wszystkie te informacje przedstawione były w języku angielskim.

W drugiej części warsztatów podjęliśmy próbę opanowania podstaw języka duńskiego - zadanie nie było łatwe, ale za to było świetnym doświadczeniem.

Bardzo dziękujemy Sofie za poświęcony czas, zaangażowanie i zaszczepienie pozytywnej energii w kierunku Danii :)

Pozdrawiamy

Hygge