Warsztaty językowe na Uniwersytecie Śląskim

Znalezione obrazy dla zapytania niemiecko angielskie     Uczniowie klasy 1 liceum profil językowy uczestniczyli w warsztatach niemiecko-angielskich na Uniwersytecie Śląskim. 

W pierwszej części warsztatów uczniowie dowiedzieli się, na czym polegają studnia na Wydziale Filologicznym, jakie możliwości stwarza umiejętność posługiwania się językami obcymi, jakie perspektywy zawodowe otwierają się przed absolwentem studiów językowych.  

W drugiej części warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca tłumacza. W części praktycznej ćwiczyli techniki pamięciowe, podjęli się próby tłumaczeń a vista, konsekutywnych i symultanicznych oraz pracowali w kabinach dla tłumaczy w języku niemieckim i angielskim. 

Warsztaty były bardzo ciekawą próbą sprawdzenia swoich możliwości socjolingwistycznych. 

Bardzo dziękujemy pracownikom naukowym UŚ za poświęcony czas i przekazaną wiedzę :) 

 

 

 

Wednesday the 26th.
Copyright 2012

©