BERLIN 2017

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dnia 7-9 grudnia 2017 w wycieczce do Berlina i na Wyspę Tropikalną. 

Program obejmował: 

1 dzień – wyjazd z Sosnowca we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Berlina. Zwiedzanie z audioguidem budynku parlamentu niemieckiego - kopuła Reichstagu, spacer po Berlinie Wschodnim śladami Muru Berlińskiego: Brama Brandenburska, pomnik pamięci Żydów zamordowanych podczas II wojny światowej, Plac Poczdamski, Sony Center. Przerwa obiadowa na jarmarku bożonarodzeniowym. Spacer do dzielnicy Kreuzberg, zwiedzanie Muzeum Techniki. Zwiedzanie miasta: ulica Unter den Linden, Gandarmenmarkt, Chackpoint Charlie, wyspa muzealna, wieża telewizyjna, Alexanderplatz. Zakupy w Primark. Kolacja w barze tureckim połączona z tańcami :) Nocleg. 

2 dzień – śniadanie w hostelu. Przejazd metrem do Berlina Zachodniego, zwiedzanie muzeum miasta The Story of Berlin. Zwiedzanie Berlina Zachodniego:  Kościół Pamięci, aleja Kurfürstendamm (Ku’Damm). Obiad na jarmarku bożonarodzeniowym. Objazd miasta: dworzec ZOO, Tiergarten, Kolumna Zwycięstwa, budynki rządkowe, Friedreichstraße, pozostałości Muru Berlińskiego (East Side Gallery). Przejazd o Krausnick i pobyt na słynnej Tropikalnej Wyspie, gdzie pod dachem czekała największa w Europie egzotyczna strefa saun i Morze Południowe z piaszczystą plażą o długości 200 metrów. Kolacja na Wyspie Tropikalnej w świątecznej scenerii :) Wyjazd w drogę powrotną. 

 dzień - przyjazd do Sosnowca we wczesnych godzinach porannych. 

 

Dziękujemy uczestnikom za fajną atmosferę i zapraszamy za rok na wycieczkę do Wiednia !!! 

BB i EK 

 

 

 

Tuesday the 25th.
Copyright 2012

©