Warsztaty w biurze podróży

W dniu 26 stycznia grupa turystyczno - językowa klasy 1JR brała udział w warsztatach w biurze podróży Almatur.

Pierwsza część warsztatów odbyła się w biurze sprzedaży w Sosnowcu. Zostaliśmy zapoznani z podstawowymi informacjami dotyczącymi turystyki: czym jest biuro podróży, jak widziane jest z perspektywy klienta, a jak wygląda od kuchni. Uczniowie mięli okazję dowiedzieć się czym zajmują się i jakie mają kwalifikacje pracownicy biura: agent sprzedaży, kierowca autokaru, pilot, pracownik organizacji imprez, prezes biura, rezydent, wychowawca kolonijny. Rozmawialiśmy o praktykach i pracy sezonowej w charakterze animatora, rezydenta, opiekuna czy pilota podjętej przez uczniów naszej grupy turystycznej. Dyskutowaliśmy czym charakteryzuje się aktualnie turystyka w Polsce, zostaliśmy zapoznani z katalogami biura Almatur dedykowanymi grupom młodzieżowym i dorosłym.

 

Druga cześć warsztatów odbyła się w biurze organizacji imprez w Katowicach. Pierwszym zadaniem było zrobienie rezerwacji w programie wykorzystywanym przez pracowników biura podróży. Następnie podzieleni na grupy mieliśmy na podstawie zdobytych informacji i wykorzystując katalogi przygotować dwie oferty wycieczek na zapytanie klientów. I tutaj zaczęło się przeliczanie kilometrów, ilości uczestników, organizowanie noclegów z wyżywieniem i zwiedzania, zapewnienie autokarów z kierowcami i pilotem, pamiętanie o czasie pracy kierowców, zniżkach, przeliczeniu złotówek na euro :)

 

Dla wszystkich z nas warsztaty były bardzo ciekawym doświadczeniem, niektórzy definitywnie podkreślali, że praca w biurze podróży nie jest łatwa, ale na pewno przynosi sporo satysfakcji a przede wszystkim pozwala na poznanie wielu ciekawych miejsc.

 

Bardzo dziękujmy pracownikom biura podróży Almatur za poświęcony czas, wyczerpujące informacje i inspiracje i gadżety :)

Saturday the 19th.
Copyright 2012

©