polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach 25.04 - 02.05.2018 gościliśmy w ramach rewizyty przyjaciół z Freiher-vom-Stein Gymnasium z Recklinghausen. Podczas naszej kolejnej wymiany polsko-niemieckiej pracowaliśmy nad tematem: cechy wspólne i różnorodność terenów pokopalnianych Górnego Śląska i Zagłębia Ruhry.

Czytaj więcej: polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Klasa językowa na Dniu Japońskim

Dnia 15 marca 2018 klasa językowo-turystyczna wzięła udział w Dniu Japonii zorganizowanym przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie wzięli udział w wykładzie na temat kinematografii japońskiej, pokazie filmu: Kimi no Na wa". Następnie przyjrzeli się ceremonii parzenia herbaty oraz prezentacji - jak ubrać kimono.Pomiędzy wykładami uczniowie mogli zapoznać się z różnorodnymi aspektami Kraju Kwitnącej Wiśni: nauka gry w Madżonga, Cosplay czy rysowanie mangi, mogli również spróbować japońskich smakołyków lub wziąć udział w warsztatach kaligrafii.

M.P. & A.W.

Czytaj więcej: Klasa językowa na Dniu Japońskim

Warsztaty językowe na temat Wielkanocy

 

W dniu 2 marca uczennice klasy językowej oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach języka niemieckiego na temat Wielkanocy

Czytaj więcej: Warsztaty językowe na temat Wielkanocy

Wymiana polsko-niemiecka w Recklinghausen

W dniach od 14. do 21. lutego 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w wymianie polsko-niemieckiej z zaprzyjaźnioną szkołą w Recklinghausen. 

Czytaj więcej: Wymiana polsko-niemiecka w Recklinghausen

Warsztaty językowe na Uniwersytecie Śląskim

Znalezione obrazy dla zapytania niemiecko angielskie     Uczniowie klasy 1 liceum profil językowy uczestniczyli w warsztatach niemiecko-angielskich na Uniwersytecie Śląskim. 

Czytaj więcej: Warsztaty językowe na Uniwersytecie Śląskim

Warsztaty w biurze podróży

W dniu 26 stycznia grupa turystyczno - językowa klasy 1JR brała udział w warsztatach w biurze podróży Almatur.

Czytaj więcej: Warsztaty w biurze podróży

Lekcja Astronomii w Planetarium

W dniu 4 stycznia 2018r. uczniowie klas licealnych I S i I JR wzięli udział w zajęciach pt.
 " O zaćmieniach i nie tylko" w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Uczniowie podczas seansu dla szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się z elementami sfery niebieskiej (równik i południk niebieski, ekliptyka, oś świata),  orientacją na sferze niebieskiej, Układem Słonecznym oraz ruchami Księżyca i planet. Omówione zostały prawa Keplera oraz zjawiska zaćmienia Słońca i Księżyca.

Czytaj więcej: Lekcja Astronomii w Planetarium

BERLIN 2017

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dnia 7-9 grudnia 2017 w wycieczce do Berlina i na Wyspę Tropikalną. 

Czytaj więcej: BERLIN 2017

Weihnachten mal andres - projekt edukacyjny

Znalezione obrazy dla zapytania Weihnachtsbaum           

 

W dniu 1 grudnia wybrani uczniowie klasy 1 liceum grupy językowej oraz klas 3 gimnazjum brali udział w innowacyjnym projekcje edukacyjnym Weihnachten mal andres.

Czytaj więcej: Weihnachten mal andres - projekt edukacyjny

Deutsch hat Klasse

Deutsch hat Klasse. Bild zur Veranstaltung

W aktualnym roku szkolnym uczniowie klas 1 liceum (grupa językowa, medyczna i trenera personalnego) biorą udział w konkursie Goethe Institut w Warszawie - Niemiecki ma klasę. Projekt ma charakter kompleksowy. Jego głównym założeniem jest aranżacja przestrzeni do nauki języka niemieckiego i partycypacja uczniów w lekcjach języka niemieckiego, gdzie należy skupić się na działaniowym podejściu do nauczania języków obcych.

Czytaj więcej: Deutsch hat Klasse

Tuesday the 22nd.
Copyright 2012

©