Lekcja Astronomii w Planetarium

W dniu 4 stycznia 2018r. uczniowie klas licealnych I S i I JR wzięli udział w zajęciach pt.
 " O zaćmieniach i nie tylko" w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Uczniowie podczas seansu dla szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się z elementami sfery niebieskiej (równik i południk niebieski, ekliptyka, oś świata),  orientacją na sferze niebieskiej, Układem Słonecznym oraz ruchami Księżyca i planet. Omówione zostały prawa Keplera oraz zjawiska zaćmienia Słońca i Księżyca.

Czytaj więcej: Lekcja Astronomii w Planetarium

Weihnachten mal andres - projekt edukacyjny

Znalezione obrazy dla zapytania Weihnachtsbaum           

 

W dniu 1 grudnia wybrani uczniowie klasy 1 liceum grupy językowej oraz klas 3 gimnazjum brali udział w innowacyjnym projekcje edukacyjnym Weihnachten mal andres.

Czytaj więcej: Weihnachten mal andres - projekt edukacyjny

Deutsch hat Klasse

Deutsch hat Klasse. Bild zur Veranstaltung

W aktualnym roku szkolnym uczniowie klas 1 liceum (grupa językowa, medyczna i trenera personalnego) biorą udział w konkursie Goethe Institut w Warszawie - Niemiecki ma klasę. Projekt ma charakter kompleksowy. Jego głównym założeniem jest aranżacja przestrzeni do nauki języka niemieckiego i partycypacja uczniów w lekcjach języka niemieckiego, gdzie należy skupić się na działaniowym podejściu do nauczania języków obcych.

Czytaj więcej: Deutsch hat Klasse

How to build an international career

Dnia 27 listopada 2017r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w naszej szkole odbyły się wykłady w języku angielskim dla uczniów klasy językowej I JR oraz III klas liceum. Wykłady poprowadziła Madeleine Celander. Organizatorem był EF Education First z Krakowa - Partner językowy Igrzysk Olimpijskich. Temat wykładu: “How to build an international career”

 

Czytaj więcej: How to build an international career

Tydzień Filmu Niemieckiego

 

 

 

W dniu 23 listopada uczniowie klas 1JR (grupa językowo-turystyczna) oraz 1MT uczestniczyli w pokazach filmów Das kalte Herz oraz Manifesto w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego. Pokazy odbyły się w kinie Światowid w Katowicach.

Czytaj więcej: Tydzień Filmu Niemieckiego

O rynku pracy - w języku angielskim.

27 listopada 2017r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w naszej szkole odbędą się wykłady w języku angielskim dla uczniów klasy językowej oraz III klas liceum. Wykłady poprowadzi Madeleine Celander. Organizatorem jest EF Education First z Krakowa - Partner językowy Igrzysk Olimpijskich. Temat wykładu: “How to build an international career”

Czytaj więcej: O rynku pracy - w języku angielskim.

DZIEŃ JĘZYKOWY 2017

 

Dnia 31.10.2017 w naszej szkole odbył się tradycyjnie Dzień Języków Obcych. Uczniowie przez cały tydzień przygotowywali prace projektowe, dotyczące kultury, tradycji, sławnych postaci i miejsc, krajów, których języków uczą się na co dzień – Rosji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch.
W tym dniu uczniowie i nauczyciele mieli okazję wziąć udział w „lekcji kulturówki” podczas zwiedzania stoisk, degustowania potraw, udziału w konkursach, quizach i zabawach.

 

 

Czytaj więcej: DZIEŃ JĘZYKOWY 2017

Klasa Turystyczno-Językowa

Lubisz podróże, zwiedzanie kraju i świata - to klasa, która spełni Twoje marzenia. Ponadto pozwoli Ci ona na doskonalenie umiejętności językowych. Ucząc się w tej klasie będziesz miał możliwości nawiązywania nowych kontaktów, co pozwoli doskonalić Twoje kompetencje porozumiewania się językiem obcym.

 

Dzięki temu, w przyszłości będziesz mógł zdobyć wymarzoną pracę na rynku usług turystycznych w zawodach: animator w biurach podróży, pracownika obsługi ruchu turystycznego, pilota i opiekuna wycieczek krajowych i zagranicznych, hotelarza, czy pracownika personelu pokładowego, stewarda.

 

Mamy duże doświadczenie związane z realizacją programów wymiany międzynarodowych takich jak i innych, dzięki którym stwarzamy możliwości ciągłego porozumiewania się językiem obcym - nie tylko angielskim.

Europejski Dzień Języków Obcych - lekcje przez Skype'a

  

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych dwie grupy uczniów naszej szkoły wzięły udział w lekcjach języków obcych przez Skype'a.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków Obcych - lekcje przez Skype'a

Saturday the 20th.
Copyright 2012

©