Klasy Ratownicze

"W pogoni za marzeniami"

Ilu z nas marzy o tym, aby móc zwiedzić Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz. Ilu z nas oglądając "Słoneczny Patrol" pomyślało, że chciałoby się znaleźć na tych przepięknych plażach wśród tych wszystkich ludzi. Okazuje się, że marzenia się spełniają. Przykładem na to jest absolwent naszej szkoły Robert Staroń. Robert ma 25 lat i jest ratownikiem oraz supervizor'em w Myrtle Beach w Południowej Karolinie.

 W budynku naszej szkoły spędził 12 lat (6 lat w Szkole Podstawowej nr 40, 3 lata w Gimnazjum Sportowym nr 24 i 3 lata VII Liceum Ogólnokształcącym). W maju 2011 roku zdał maturę i opuścił szkolną ławkę. Teraz po 6 latach wrócił do nas, aby opowiedzieć uczniom naszych klas ratowniczych oraz maturalnych o przygodzie swojego życia. W piątek 17 listopada w sali multimedialnej opowiedział jak wygląda praca ratownika w Stanach Zjednoczonych, o jej plusach i minusach, o tym jakie predyspozycje powinien mieć taki ratownik, ale również wspominał czasy gdy uczęszczał do szkoły (było dużo śmiechu i ciekawych historii). Ale przede wszystkim pokazał naszym uczniom, że warto marzyć i dążyć do celu, i że to wszystko tak naprawdę jest na wyciągnięcie ręki.  Opowiedział jak to się stało, że wyjechał i nawet złożył naszym uczniom ofertę. Ci, którzy chcieliby przeżyć i zobaczyć to co on mogą to zrobić, a on im w tym pomoże. Jest dosłownie kilka warunków do spełnienia: trzeba zdać maturę i rozpocząć studia (praca jako ratownik jest pracą sezonową od końca maja do początku września więc nie przeszkadza w studiowaniu), trzeba znać język angielski w stopniu komunikatywnym, trzeba zdać kurs ratownika wodnego Red Cross (zdawany jest w Polsce), ale przede wszystkim trzeba skontaktować się Robertem, który pomoże w spełnieniu wszystkich formalności i odpowie na pytania :-)

Zapraszamy do odwiedzenia strony Roberta:

https://www.facebook.com/eyetravelingpl/

oraz do obejrzenia filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=8Er7n6FaG_o&feature=youtu.be

1
2
3
4
5
6
7
8
dsc_0100
dsc_0101
dsc_0102
dsc_0104
dsc_0106
dsc_0107
dsc_0108
dsc_0109
dsc_0110
dsc_0111
dsc_0112
dsc_0113
dsc_0114
dsc_0115
01/22 
start stop bwd fwd

Saturday the 19th.
Copyright 2012

©