Klasy Ratownicze

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 29 maja 2019 uczniowie klasy 1 ratowniczej poprowadzili pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc przedmedyczna

 Dnia 19 grudnia uczniowie z klas: 1rm, 2rj oraz 2s brali udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i część praktyczną, a prowadzone było przez przedstawiciela ośrodka szkoleniowego z Bytomia oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec-Cieśle. 

 

Czytaj więcej...

Udział Dominiki Tokarskiej w Spartathlonie

Spartathlon- jeden z najtrudniejszych biegów świata. Ten ultramaraton upamiętnia legendarnego Filipiadesa, który w 490r p.n.e. biegł z Aten do Sparty, aby poprosić Spartańczyków o wsparcie w walce z Persami, w czasie bitwy pod Marathonem. Według opowieści zajęło mu to 36 godzin- tyle też wynosi limit czasu w którym należy pokonać dystans 246 km.

W tym roku Polskę reprezentowało 10 Polaków. Jednym z nich był Tomasz Waszkiewicz, który jako pierwszy Zagłębiak w historii ukończył ten ultramaraton. Na linii startu poza Polakami pojawiło się 390 innych zawodników z 50 krajów. Do mety dobiegło 238 osób. Tegoroczna edycja Spartathlonu była bardzo wyjątkowa, nie tylko ze względu na historię, lecz pogodę. Uczestnicy podczas biegu musieli zmierzyć się z cyklonem ZORBA. Siła wiatru była tak ogromna, że przewracało ludzi na trasie, a opady deszczu podczas jednego dnia były większe, niż średnia opadów z trzech miesięcy. 

Więcej...

Wednesday the 18th.
Copyright 2012

©