Klasy Ratownicze

Pierwsza pomoc przedmedyczna

 Dnia 19 grudnia uczniowie z klas: 1rm, 2rj oraz 2s brali udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i część praktyczną, a prowadzone było przez przedstawiciela ośrodka szkoleniowego z Bytomia oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec-Cieśle. 

 

Czytaj więcej...

Udział Dominiki Tokarskiej w Spartathlonie

Spartathlon- jeden z najtrudniejszych biegów świata. Ten ultramaraton upamiętnia legendarnego Filipiadesa, który w 490r p.n.e. biegł z Aten do Sparty, aby poprosić Spartańczyków o wsparcie w walce z Persami, w czasie bitwy pod Marathonem. Według opowieści zajęło mu to 36 godzin- tyle też wynosi limit czasu w którym należy pokonać dystans 246 km.

W tym roku Polskę reprezentowało 10 Polaków. Jednym z nich był Tomasz Waszkiewicz, który jako pierwszy Zagłębiak w historii ukończył ten ultramaraton. Na linii startu poza Polakami pojawiło się 390 innych zawodników z 50 krajów. Do mety dobiegło 238 osób. Tegoroczna edycja Spartathlonu była bardzo wyjątkowa, nie tylko ze względu na historię, lecz pogodę. Uczestnicy podczas biegu musieli zmierzyć się z cyklonem ZORBA. Siła wiatru była tak ogromna, że przewracało ludzi na trasie, a opady deszczu podczas jednego dnia były większe, niż średnia opadów z trzech miesięcy. 

Więcej...

Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company uczy, Jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak wykonać reanimację (RKO)

W dniu 19 marca 2018r. odwiedziliśmy dzieci i młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu. Przeszkoliliśmy 7 klas! "Paramedic Baczyn Company" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej.

Zwracamy uwagę na fakt, że zadaniem osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Czytaj więcej...

Friday the 24th.
Copyright 2012

©