Udział w widowisku muzycznym „Krzyżacy”

Dnia 27 listopada 2013 uczniowie klas 1sg,2kg,2rg,3kg,3rg,1mLO,1 r LO, 2mLO, 2 b LO, 3a LO uczestniczyli w widowisku muzycznym „Krzyżacy”. Spektakl miał miejsce w hali widowiskowo-sportowej Spodek.

Zapraszam do zapoznania się z recenzją widowiska jednej z uczestniczek widowiska uczennicy klasy 2b LO.

Spektakl był połączeniem słowa mówionego, muzyki, śpiewu i tańca. Muzyka, która grała główną rolę w widowisku była w stylu rockowym. Wykonywał ją zespół Kameleon&Freedom. Drugą, równie ważną rolę odgrywał taniec w stylu modern jazz, który pomagał scalić wszystkie śpiewane i mówione elementy spektaklu. Stosując modern jazz do muzyki rockowej autorzy wykazali się dużą odwagą ale dzięki temu spektakl nabrał ekspresji. Świetne były wszystkie partie śpiewane – artyści wykazali się wspaniałymi głosami i umiejętnościami aktorskimi, szczególnie odtwórcy głównych ról: Maciej Silski(Zbyszko), Maciej Balcar(Jurand) i Mieczysław Szcześniak(Konrad von Jungingen).

 

Nie wszystko w spektaklu przypadło mi do gustu, na przykład stroje tancerzy moim zdaniem nie były dopasowane do całości widowiska, układy taneczne nie były do końca dopracowane i przemyślane.

Cieszy mnie i jestem wdzięczna, że dzięki temu widowisku mogłam inaczej spojrzeć na” Krzyżaków”, znaleźć wątki mnie interesujące. Dla mnie był to udany wieczór.

K.K

http://wagart.eu/krzyzacy/

http://www.youtube.com/watch?v=_wU7aTeE4wA

http://www.youtube.com/watch?v=tAST2NPYkt0

Wednesday the 18th.
Copyright 2012

©