Konkurs recytatorski na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę

  Uczniowie naszej szkoły podczas Dnia Otwartego VII Liceum   Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Sosnowcu, chcąc uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięli udział w konkursie recytatorskim.

 

 

 

1 0
1 1
1 10
1 11
1 12
1 13
1 14
1 15
1 2
1 3
1 4
1 5
1 6
1 7
1 8
1 9
01/16 
start stop bwd fwd

                Do konkursu koordynowanego przez Sławomirę Kobierską i Katarzynę Góral, zgłosili się uczniowie klas gimnazjalnych, którzy zaprezentowali wybrane teksty o tematyce patriotycznej. Konkurs zdominowała poezja współczesna.

                Jury w składzie: Bogusława Wawer, Katarzyna Góral i Małgorzata Dąbek (uczennica klasy 3SN będąca przedstawicielem Społeczności Szkolnej) wyróżniło prezentacje Młodych Patriotów, oceniając następujące kryteria: dobór materiału literackiego, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny i dykcja.

                Wyniki konkursu:

miejsce 1. – Natalia Micek 3KD (Anna Kamieńska „W mojej ojczyźnie”) i Magdalena Stefańczyk 3SN (Miłosz Biedrzycki „Akslop”)

miejsce 2. – Wiktoria Sadłocha 3RDH (Marian Hemar „Modlitwa”) i Amelia Wróbel 3SN (Tadeusz Różewicz „Oblicze ojczyzny”)

miejsce 3. – Agnieszka Stępel 3SN (Miłosz Biedrzycki „Akslop”) i Jakub Ciekański 2N (Zbigniew Herbert „Kraj”)

                Zwycięzcom gratulujemy artystycznego talentu, wrażliwości na słowo poetyckie, a przede wszystkim wielkiej odwagi i zaangażowania w przedsięwzięcia najbardziej wartościowe.

Tuesday the 25th.
Copyright 2012

©