Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w Baczynie

Dzień 14 marca obchodzony jest corocznie jako międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Datę wybrano z powodu występowania liczby 14 w pierwszych miejscach rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
W tym roku szkolnym do obchodów przyłączyła się również nasza szkoła, czego nie dało się przeoczyć...


Na korytarzu od wejścia do budynku rozwiesiliśmy kolorowe rozwinięcie dziesiętne liczby Pi. Na lekcjach matematyki można było zapoznać się z ciekawostkami związanymi z tą niesamowitą liczbą, która ma grono licznych wielbicieli na całym świecie. Wiemy, że pierwsze źródła dowodzące świadomego korzystania z własności liczby π pochodzą ze starożytnego Babilonu. Z liczbą π ludzie zetknęli się już w starożytności podczas praktycznych zajęć (budownictwo, rolnictwo, gospodarstwo domowe itp.), gdy zauważyli, że stosunek obwodu koła do jego średnicy jest wartością stałą.
W naszej szkole dzięki licznym kolorowym plakatom rozmieszczonym na parterze wszyscy uczniowie mogli poczuć magię tej liczby. Były też smaczne matematyczne muffinki :)
Mamy nadzieję, że obchodzenie tego święta stanie się tradycją naszej szkoły, a my - uczniowie - choć na chwilę poczujemy się jak matematycy ;)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
01/19 
start stop bwd fwd

Wednesday the 26th.
Copyright 2012

©