Kartka dla Powstańca

 

 

W ramach Kampanii BohaterON - Włącz historię! nasi Uczniowie wysyłali Kartki do Powstańców

 

 BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów - polskiego bohater oraz angielskiego ON, czyli włączyć. Angielskie ON dosłownie włącza historię bohatera - film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

Więcej możecie przeczytać na stronie:

https://bohateron.pl/o-akcji/

Tam również możecie zapoznać się z sylwetkami Powstańców Warszawskich

MS

Saturday the 17th.
Copyright 2012

©