Bursa Szkolna w ZSO 14 w Sosnowcu

Od roku szkolnego 2014/2015 do składu naszej Szkoły dołączyła Bursa Szkolna.  Mieści się ona w Sosnowcu – Milowicach przy ulicy K.K. Baczyńskiego 4.

Przez wiele lat brakowało w naszym mieście możliwości kontynuowania nauki z jednoczesnymi treningami przez młodych sportowców i innych uczniów z całej Polski. Odkąd bursa szkolna należy do ZSO 14 i uczniowie zamiejscowi mają możliwość z niej korzystania, przestały istnieć problemy z noclegiem i wyżywieniem wciągu dnia.

Nasza bursa oferuje wszystkim zainteresowanym:

• całodobową opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej przez siedem dni w tygodniu
  • 39 miejsc noclegowych w pokojach o dużym standardzie
  • wyżywienie w ciągu dnia w stołówce znajdującej się na terenie bursy (śniadania, obiady i kolacje)
  • świetlicę, sale telewizyjną i komputerową, bibliotekę
  • w wolnych chwilach pod opieką wychowawców można zagrać w tenisa stołowego, oraz gry zespołowe na hali sportowej
  • darmowy dostęp do sieci Wi-Fi
  • wspólne zajęcia integracyjne, oraz wyjścia kulturalno- edukacyjne

W pobliżu Bursy znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe (z bardzo dobrym połączeniem z wszystkimi dzielnicami Sosnowca, jak i ościennymi miastami) oraz duże sklepy sieciowe.

Thursday the 16th.