Klasy mundurowe w Warszawie

W dniach 25.10- 26.10.2018 r. odbyła się wycieczka dla uczniów klas mundurowych zorganizowana przez MON  w Warszawie. Wzięło w niej udział 34 uczniów z klasy 2M i 1M pod opieką mgr A. Filipiak – Chełczyńskiej, mgr Ilony Krzemień – Motyka oraz mgr Beaty Brożyny. 

 

W czwartek uczniowie mieli okazję zwiedzić Stare Miasto, podziwiać Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i poczuć atmosferę stolicy. Kolejny dzień był niezwykle wyczerpujący i pełen wrażeń.

Wyjazd zaplanowany był przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie i był ukierunkowany na zainteresowania uczniów klas o profilu mundurowym. Pobudka nastąpiła o 6.00, toaleta poranna, śniadanie i wyjazd do Pałacu Prezydenckiego. Uczniowie zapoznali się z historią pałacu, rolą Prezydenta RP, protokołem związanym z wizytami głów państwa w Pałacu Prezydenckim. Po półtoragodzinnym zwiedzaniu mieliśmy możliwość wejścia do budynku Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz spotkaniem z Dyrektorem Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP (Jarosławem Kraszewskim). Wizyta przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pakiet trzech komiksów historycznych.

Po zakończonej wizycie wszyscy udali się pod Grób Nieznanego Żołnierza i uczniowie mieli okazję złożyć wiązankę kwiatów oraz uczestniczyć w zmianie wart. Następnie odwiedzili Dowództwo Garnizonu Warszawa oraz Salę Tradycji.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Uczniowie mieli możliwość poznania historii polskich misji pokojowych. Ponadto złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

Była to doskonała lekcja historii i niezapomniane przeżycie dla uczniów klas mundurowych, którzy zobaczyli miejsca niedostępne dla wielu z nas. Na zawsze w umysłach wielu z nas zostaną ciekawe fragmenty wizyty i spotkania z wybitnymi osobami.

bbn1
bbn2
bbn3
bbn4
bbn5
warszawa01
warszawa02
warszawa03
warszawa04
warszawa05
warszawa06
warszawa07
warszawa08
warszawa09
warszawa10
warszawa11
01/16 
start stop bwd fwd

Saturday the 17th.
Copyright 2012

©