Wyposażenie ucznia klasy 1 mundurowej

• Mundur polowy całoroczny 2010 wzór 123 UP/MON
•Koszulka w kolorze czarnym z logo klas mundurowych(jedna dodatkowa zamawiana będzie we wrześniu),
•Dwie koszulki w kolorze Khaki
•Dowolne buty wojskowe w kolorze czarnym (Zalecane "Desanty", GROM Protektor, GROM Cordura, MAGNUM)
•Polar WP wz. 93
•Czarne rękawiczki i czapka
•Wojskowy zielony beret (Wojsk Lądowych)
•Plecak wojskowy średniej pojemności w kamuflażu wz 93 "Pantera" (20-40 l) lub czarny

Czytaj więcej...

Podsumowanie działań II klasy mundurowej

Podsumowanie działań klasy mundurowej w ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej 2017/2018 i 2018/2019 oraz innych działań okołotematycznych.

Czytaj więcej...

Bieg wolności

4 czerwca 1989 roku w Polsce skończył się komunizm, 4 czerwca 2019 roku mija 30 rocznica pierwszych wolnych wyborów do Parlamentu. Aby upamiętnić ten ważny dzień w dziejach wolnej Polski, w Sosnowcu odbył się  II BIEG WOLNOŚCI.

Czytaj więcej...

Poligon letni klas mundurowych

W dniach 27-29 maja 2019 r. klasy mundurowe wyjechały na poligon letni do Kokotka koło Tarnowskich Gór. Przez trzy dni uczniowie pod czujnym okiem instruktorów przechodzili szkolenia z zakresu pierwszej pomocy , strzelectwa , taktyki , samoobrony.

Czytaj więcej...

III MIEJSCE W VIII WOJEWÓDZKIM TURNIEJU MUSZTRY KLAS MUNDUROWYCH

Dnia 21.05.2019 w Wojkowicach odbył się VIII Wojewódzki Turniej Musztry Klas Mundurowych. Drużyna z Baczyna zajęła III miejsce w turnieju pod dowództwem Wiktorii Czermak, która zajęła III miejsce w kategorii najlepszy dowódca.

Czytaj więcej...

Wielopokoleniowe spotkanie patriotyczne w Trójkącie Trzech Cesarzy

Dnia 10 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły z klasy pierwszej ratowniczo-medycznej i pierwszej mundurowej wzięli udział w Wielopokoleniowym Spotkaniu Patriotycznym w Trójkącie Trzech Cesarzy.

Czytaj więcej...

Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Mundurowych

W dniu 22 marca 2019 w Tarnowskich Górach odbył się X Wojewódzki Turniej piłki nożnej chłopców szkół mundurowych.
Po ciężkich meczach nasi chłopcy z Baczyna wywalczyli III miejsce.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły w roli techników kryminalistyki

Dnia 15 marca 2019r. uczniowie klas mundurowych i medycznych wzięli udział w fascynujących zajęciach w Pracowni Kryminalistyki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych oraz teoretycznych prowadzonych przez Nadkomisarza Mirosława Będkowskiego. Zapoznali się z technikami śledczymi i sposobami zabezpieczenia śladów na miejscu przestępstwa, uwarunkowaniami działań przestępczych, a także technicznymi sposobami zbierania dowodów popełniania przestępstw. W pracowni przesłuchań i czynności śledczych zdobywali wiedzę na temat przesłuchiwania i obserwowania osoby przez lustro weneckie. Uczniowie byli zafascynowani zajęciami i pod ogromnym wrażeniem wykładowcy. Opiekunami grupy byli M.Piaskowska i A.Wieczorkowska.

 

Czytaj więcej...

Święto Żołnierzy Wyklętych

Dnia 1 marca obchodzimy Święto Żołnierzy Wyklętych. Klasy mundurowe wzięły udział w uroczystych obchodach organizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Pana  Artura Chęcińskiego na skwerze "Inki".

Czytaj więcej...

POLIGON ZIMOWY KLAS MUNDUROWYCH

Jak co roku klasy mundurowe  wzięły udział w poligonie zimowym, który odbył się w Tychach i prowadzony był przez wykwalifikowaną kadrę wojskową. Ponadto uczniowie mieli możliwość spotkania się podczas zajęć i po zajęciach z podchorążymi I oraz IV roku studiów Akademii Wojsk  Lądowych im. T. Kościuszki we Wrocławiu, z którymi nasza szkoła ma podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy .

Czytaj więcej...

SPOTKANIE KLAS MUNDUROWYCH Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W BĘDZINIE

Dnia 29.01.2019 klasy mundurowe wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielem z ramienia WKU w Będzinie.  Celem spotkania było omówienie firm służby wojskowej oraz wojskowego szkolnictwa wyższego.

Czytaj więcej...

Rekreacja klas mundurowych na pływalni :)


Klasy mundurowe oprócz swoich obowiązkowych zajęć sprawnościowo-obronnych w terenie i na strzelnicy, uczestniczą również w zajęciach rekreacyjnych na pływalni. 

Czytaj więcej...

Noworoczny Turniej Strzelecki

Dnia 23.01.2019 uczniowie klasy mundurowej wzięli udział w Noworocznym Turnieju Strzeleckim 2019. Turniej odbył się na obiektach strzelnicy LOK Jaworzno. Najlepsi otrzymali od Pana Dyrektora VII LO nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

Rajd Dekielka 2018

Uczniowie klas mundurowych naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w "Rajdzie Dekielka". Tym razem nasza szkoła zajęła drugie miejsce.

Czytaj więcej...

Wednesday the 18th.
Copyright 2012

©