Rajd Dekielka 2018

Uczniowie klas mundurowych naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w "Rajdzie Dekielka". Tym razem nasza szkoła zajęła drugie miejsce.

Czytaj więcej...

Szkolenie strzeleckie

Dnia 22 listopada 2018 r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w szkoleniu strzeleckim  organizowanym przez Fundację „Szturman” z Lublińca. Szkolenie prowadzili żołnierze jednostki wojskowej z Lublińca na strzelnicy w Jaworznie.

 

Czytaj więcej...

Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 r. w naszej szkole obchodzone były uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Całość rozpoczęła się o godzinie 11.11 odśpiewaniem hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną. 

Czytaj więcej...

Wykład z generałem Polko "Terroryzm w XXI wieku"

 Dnia 8.11.2018 klasy mundurowe wzięły udział w wykładzie "Bezpieczne jutro było-XXI wiek stulecie wszystkich strachów" w Akademii WSB w  Dąbrowie Górniczej. 

Czytaj więcej...

Klasy mundurowe w Warszawie

W dniach 25.10- 26.10.2018 r. odbyła się wycieczka dla uczniów klas mundurowych zorganizowana przez MON  w Warszawie. Wzięło w niej udział 34 uczniów z klasy 2M i 1M pod opieką mgr A. Filipiak – Chełczyńskiej, mgr Ilony Krzemień – Motyka oraz mgr Beaty Brożyny. 

Czytaj więcej...

I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM BIEGU POLICJI KLAS MUNDUROWYCH

Dnia 5.10 .2018r uczniowie klas mundurowych z Baczyna wzięli udział w XV Biegu Przełajowym Policji im. Grzegorza Załogi na dystansie 3.6 km. W kategorii szkół mundurowych w klasyfikacji generalnej zajęliśmy I miejsce!

Czytaj więcej...

Chrzest klasy mundurowej

Dnia 21 września klasa 1 mundurowa uczestniczyła w pierwszych zajęciach w terenie. Wyjazd w okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej odbył się już w umundurowaniach. Wraz z klasą pierwszą w teren udali się wybrani uczniowie klas 2 i 3.

 

Czytaj więcej...

Święto żołnierzy Armii Krajowej

 Dnia 17 września przedstawiciele klasy II mundurowej uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji walczących za Ojczyznę oraz nowo powołanego Zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK Koła Sosnowiec. Uroczystość odbyła się w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu.

 

Czytaj więcej...

Pamiętamy. 79 rocznica II wojny światowej


Dnia 1 września 2018r uczniowie klasy mundurowej wzięli udział w uroczystościach państwowych z udziałem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego z okazji 79 rocznicy II wojny światowej. Opiekunem była mgr Anna Filipiak-Chełczyńska

 

Czytaj więcej...

VII Mistrzostwa Klas Mundurowych

Mundurówka z baczyna na VII DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH SPORTOWO-OBRONNYCH KLAS MUNDUROWYCH O PUCHAR MINISTRA OBONY NARODOWEJ

 

Czytaj więcej...

100 rocznica powstania ZHP

W dniu 7 września 2018 uczniowie klasy 2 mundurowej pod opieką mgr Katarzyny Adamskiej i mgr Ilony Krzemień – Motyki brali udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej 100 rocznicy powstania ZHP oraz 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowiec – Arkadiusza Chęcińskiego.

 

Czytaj więcej...

Szczególne wyróżnienie uczennic naszego Liceum w ogólnopolskim konkursie.

Uczennice klasy 1 Mundurowej naszego LO: Katarzyna Kaszuba, Paulina Imiołek i Wiktoria Czermak, otrzymały szczególne wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Filmowo Historycznym -"Bohaterowie są wśród nas", pod honorowym patronatem Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych ministra Jana Józefa Kasprzyka, Wiceprezydenta Światowej Federacji Kombatantów – gen. bryg. dr. Stanisława Woźniaka, z inicjatywy Prezesa ZG Związku Kombatantów RP i BWP płk. dr. hab. Ryszarda Sobierajskiego, z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej...

UWAGA!!! Ważna informacja dla kandydatów do klasy mundurowej VII LO - BACZYN

UWAGA!!! Ważna informacja dla Kandydatów do klasy mundurowej w VII LO BACZYN.

W roku szkolnym 2018/2019, uczniowie pierwszej klasy o profilu mundurowym, naszego LO otrzymają bezpłatnie mundur!!!

 

BACZYN W WARSZAWIE

W dniach 16-18 kwietnia 2018 r  klasy mundurowe i trenera personalnego wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki stolicy: Starówka Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Zamek Królewski oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego,  Centrum Nauki Kopernik. Oczywiście było też coś dla kibiców czyli zwiedzili Stadion Narodowy oraz zrobili zakupy  w sklepie Legii punktem kulminacyjnym wycieczki był Pałac Kultury i Złote Tarasy Wycieczka była wspaniała i pogoda dopisała

Czytaj więcej...

Friday the 18th.
Copyright 2012

©