Chrzest klasy mundurowej

Dnia 21 września klasa 1 mundurowa uczestniczyła w pierwszych zajęciach w terenie. Wyjazd w okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej odbył się już w umundurowaniach. Wraz z klasą pierwszą w teren udali się wybrani uczniowie klas 2 i 3.

 

Czytaj więcej...

Święto żołnierzy Armii Krajowej

 Dnia 17 września przedstawiciele klasy II mundurowej uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji walczących za Ojczyznę oraz nowo powołanego Zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK Koła Sosnowiec. Uroczystość odbyła się w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu.

 

Czytaj więcej...

Pamiętamy. 79 rocznica II wojny światowej


Dnia 1 września 2018r uczniowie klasy mundurowej wzięli udział w uroczystościach państwowych z udziałem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego z okazji 79 rocznicy II wojny światowej. Opiekunem była mgr Anna Filipiak-Chełczyńska

 

Czytaj więcej...

VII Mistrzostwa Klas Mundurowych

Mundurówka z baczyna na VII DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH SPORTOWO-OBRONNYCH KLAS MUNDUROWYCH O PUCHAR MINISTRA OBONY NARODOWEJ

 

Czytaj więcej...

100 rocznica powstania ZHP

W dniu 7 września 2018 uczniowie klasy 2 mundurowej pod opieką mgr Katarzyny Adamskiej i mgr Ilony Krzemień – Motyki brali udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej 100 rocznicy powstania ZHP oraz 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowiec – Arkadiusza Chęcińskiego.

 

Czytaj więcej...

Szczególne wyróżnienie uczennic naszego Liceum w ogólnopolskim konkursie.

Uczennice klasy 1 Mundurowej naszego LO: Katarzyna Kaszuba, Paulina Imiołek i Wiktoria Czermak, otrzymały szczególne wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Filmowo Historycznym -"Bohaterowie są wśród nas", pod honorowym patronatem Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych ministra Jana Józefa Kasprzyka, Wiceprezydenta Światowej Federacji Kombatantów – gen. bryg. dr. Stanisława Woźniaka, z inicjatywy Prezesa ZG Związku Kombatantów RP i BWP płk. dr. hab. Ryszarda Sobierajskiego, z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej...

UWAGA!!! Ważna informacja dla kandydatów do klasy mundurowej VII LO - BACZYN

UWAGA!!! Ważna informacja dla Kandydatów do klasy mundurowej w VII LO BACZYN.

W roku szkolnym 2018/2019, uczniowie pierwszej klasy o profilu mundurowym, naszego LO otrzymają bezpłatnie mundur!!!

 

BACZYN W WARSZAWIE

W dniach 16-18 kwietnia 2018 r  klasy mundurowe i trenera personalnego wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki stolicy: Starówka Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Zamek Królewski oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego,  Centrum Nauki Kopernik. Oczywiście było też coś dla kibiców czyli zwiedzili Stadion Narodowy oraz zrobili zakupy  w sklepie Legii punktem kulminacyjnym wycieczki był Pałac Kultury i Złote Tarasy Wycieczka była wspaniała i pogoda dopisała

Czytaj więcej...

Turniej musztry klas mundurowych

Dnia 25 kwietnia 2018 roku z reprezentacja klas mundurowych wzięła udział w VII Wojewódzkim Turnieju Musztry Klas Mundurowych. Eryk Potocki zajął III miejsce w musztrze indywidualnej Gratulacje. Podziękowania dla kapitana drużyna Kamila Popłońskiego za zaangażowanie w przygotowanie drużyny do turnieju. 


Czytaj więcej...

III MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZYN W KURATORYJNYCH ZAWODACH SPORTOWO-OBRONNYCH"SPRAWNI JAK ŻOLNIERZE"

Dnia 23 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy mundurowej wzięli udział w XVI zawodach sportowo -obronnych "Sprawni jak żołnierze" Rywalizacja odbyła się w konkurencjach: rzut granatem do celu strzelanie z broni pneumatycznej, tor sprawności fizycznej oraz udzielanie pierwszej pomocy. Drużyna męska w składzie: Patryk Derda, Damian Gawroński ,Bobek Kamil zajęła V miejsce a drużyna dziewczyn w składzie :Wiktoria Czermak, Wiktoria Paczek, Karolina Woźniakowska zajęła III miejsce.  Opiekunem zespołów była mgr Anna Filipiak Chełczyńska

Czytaj więcej...

Wykład dla klas mundurowych "Ludzie wolności"

5 kwietnia w Pałacu Schoena w Sosnowcu uczniowie klas mundurowych wzięli udział w spotkaniu w ramach projektu "Ludzie wolności". Było to spotkanie z weteranami wojennymi ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza granicami kraju, którzy brali udział w misjach pokojowych na całym świecie. Było to pierwsze z cyklu spotkań w ramach projektu pt. " Ludzie wolności współorganizowanych z Fundacją im.  Jana Kiepury w Sosnowcu.

II MIEJSCE BACZYNA W IX WOJEWÓDZKIM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ MUNDUROWYCH

Dnia 27.03.2018 Baczyn zajął II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej szkół mundurowych w Tarnowskich Górach. Najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Garbat. BRAWO CHŁOPAKI Szczególne podziękowania kibicom z Baczyna oraz trenerkom: Milenie Roch i Karolinie Woźniakowskiej


Czytaj więcej...

A MOŻE TY ZOSTANIESZ STRAŻAKIEM?

Dnia 5 marca 2018 roku, klasa pierwsza i druga mundurowa odwiedziły Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
Nasi uczniowie zwiedzili poligon straży pożarnej, szkołę, mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i wozami strażackimi oraz zwiedzania laboratoria, gdzie strażacy pokazywali doświadczenia     np. zwarcia kabli i działanie czujników dymu na rozprzestrzenianie   się ognia. Osoby, które chcą dostać się do tej szkoły muszą przejść testy  sprawnościowe (pływanie na 50m, bieg na 60m i 300m, podciąganie minimum 10 razy), specjalistyczne badania. Należy mieć ukończoną maturę z fizyki i chemii. Na jedno miejsce jest około 13 kandydatów. W całej jednostce jest jedna kobieta. Może ty będziesz następną?

Czytaj więcej...

Poligon Zimowy 2018

2 marca 2018 roku uczniowie naszych klas mundurowych uczestniczyli w Poligonie Zimowym w Tychach. "Mundurowi" zostali podzieleni na cztery grupy i każda z nich brała udział w innych zajęciach, po czym następowała zmiana, tak, aby każdy mógł skorzystać ze wszystkich zajęć. Były zajęcia z topografii, samoobrony, taktyki wojskowej oraz strzelecko-teoretyczne. Było super i chociaż panował mróz to instruktorzy zadbali o to, aby nikt z nas nie zmarzł i się nie nudził. Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji.

 

Czytaj więcej...

Wednesday the 26th.
Copyright 2012

©