Czym będziemy się martwić w 2050 roku?

W dniu 18 marca 2016 r. uczniowie klasy 1 Med uczestniczyli w zajęciach warsztatowych Ekonomiczny wymiar śmierci człowieka, wykładzie pt. Czym będziemy się martwić w 2050 roku?, zorganizowanych przez WSB w ramach Festiwalu Nauki. Młodzież uczestniczyła również w debacie panelowej pt.Pieniądze to nie wszystko.

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Ale znacznie ułatwiają osiągnięcie celów biznesowych i osobistych, pozwalają na rozwijanie pasji i samorealizację. Czy Polska jest krajem, w którym osiągnięcie finansowego sukcesu jest możliwe. Kariera w stylu od pucybuta do milionera to tylko jedna z możliwości, jakie daje nam współczesny świat, który można postrzegać jako pasmo nieustannych problemów lub źródło możliwości i szans na dostatnie życie. Umiejętność dostrzegania sprzyjających okoliczności i pojawiających się okazji to cecha, która otwiera drzwi do lepszego świata. Co jeszcze wyróżnia krezusów  kreatywność, spryt, upór, bezwzględność czy umiejętność zjednywania sobie ludzi? Jakie inne cechy i umiejętności trzeba w sobie wykształcić, aby zaprogramować się na finansowy sukces?

Czym będziemy się martwić w 2050 roku?

Wykład miał na celu prognozę wyzwań i zagrożeń dla świata, które mogą pojawić się za 35 lat. Data została wybrana nieprzypadkowo  większość poważnych analiz naukowych dotyczących demografii, ochrony środowiska czy bezpieczeństwa międzynarodowego przyjmuje za możliwą do realnego prognozowania właśnie tę cezurę czasową.

Czy Europę zaleje fala islamu? Czy oceany wyschną? Kiedy się zaczną gwiezdne wojny i czy na Marsie powstaną kolonie dla wybranych ludzi? Czy uda się wyżywić wszystkich ludzi? Czy na ziemi znowu będą mogły żyć dinozaury?

Saturday the 19th.
Copyright 2012

©