Warsztaty dietetyczne "Konstruowanie diety w programie Aliant"

  Tym razem uczniowie z 1 klasy ratowniczo - medycznej poznali profesjonalny program do konstruowania diet. Pod okiem wykładowcy Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, Pana Marcina Osowskiego, uczestnicy warsztatów mogli utworzyć dla siebie indywidualną dietę zgodną z zapotrzebowaniem energetycznym i uwzględniającą wszystkie potrzebne składniki pokarmowe. 

Czytaj więcej...

Warsztaty dietetyczne pod kierunkiem dietetyka klinicznego Piotra Pobłockiego

 W grudniu gościliśmy w szkole wykładowcę Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, Pana Piotra Pobłockiego, który jest specjalistą w dziedzinie dietetyki.  Uczniowie 1 klasy ratowniczo-medycznej oraz 1 klasy trenera personalnego poznali podstawy żywienia oraz omawiali zależności pomiędzy aktywnością fizyczną a dietą. Dziękujemy serdecznie Panu Piotrowi za dzielenie się swoją pasją!

Czytaj więcej...

Warsztaty z pomocy przedmedycznej w klasie 1RM

  W listopadzie 2018 r. uczniowie 1 klasy medyczno - ratunkowej byli gośćmi Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, w której mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach z pomocy przedmedycznej prowadzonych przez ratownika medycznego z wieloletnią praktyką. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Czytaj więcej...

Uczniowie klas medycznych na wykładach z kryminalistyki

  W ramach wrześniowych wykładów "Spotkania z Nauką 2018" na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego uczniowie klas medycznych mieli okazję zapoznać się z różnymi technikami stosowanymi w kryminalistyce.
Wiemy już jak pobrać odciski palców, jak zdjąć je z różnych przedmiotów i jak działa wykrywacz kłamstw. Zapraszamy do obejrzenia naszych zajęć.

Czytaj więcej...

Klasy medyczne na zajęciach w ŚUM

W dniu 19.02.20818r. uczniowie klas I i II Medycznej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych i wykładzie pt. " Układ krążenia"prowadzonym przez dr Wandę Suchocką z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Czytaj więcej...

Friday the 18th.
Copyright 2012

©