Uczniowie naszej szkoły w roli techników kryminalistyki

Dnia 15 marca 2019r. uczniowie klas mundurowych i medycznych wzięli udział w fascynujących zajęciach w Pracowni Kryminalistyki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych oraz teoretycznych prowadzonych przez Nadkomisarza Mirosława Będkowskiego. Zapoznali się z technikami śledczymi i sposobami zabezpieczenia śladów na miejscu przestępstwa, uwarunkowaniami działań przestępczych, a także technicznymi sposobami zbierania dowodów popełniania przestępstw. W pracowni przesłuchań i czynności śledczych zdobywali wiedzę na temat przesłuchiwania i obserwowania osoby przez lustro weneckie. Uczniowie byli zafascynowani zajęciami i pod ogromnym wrażeniem wykładowcy. Opiekunami grupy byli M.Piaskowska i A.Wieczorkowska.

Zapraszamy w nowym roku szkolnym do klasy policyjnej!

Czytaj więcej...

Warsztaty dietetyczne "Konstruowanie diety w programie Aliant"

  Tym razem uczniowie z 1 klasy ratowniczo - medycznej poznali profesjonalny program do konstruowania diet. Pod okiem wykładowcy Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, Pana Marcina Osowskiego, uczestnicy warsztatów mogli utworzyć dla siebie indywidualną dietę zgodną z zapotrzebowaniem energetycznym i uwzględniającą wszystkie potrzebne składniki pokarmowe. 

 

1-min
2-min
dsc04934-min
dsc04936-min
dsc04938-min
dsc04939-min
dsc04942-min
dsc04944-min
dsc04945-min
dsc04947-min
dsc04948-min
dsc04954-min
dsc04957-min
miniatura
01/14 
start stop bwd fwd

 

Warsztaty dietetyczne pod kierunkiem dietetyka klinicznego Piotra Pobłockiego

 W grudniu gościliśmy w szkole wykładowcę Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, Pana Piotra Pobłockiego, który jest specjalistą w dziedzinie dietetyki.  Uczniowie 1 klasy ratowniczo-medycznej oraz 1 klasy trenera personalnego poznali podstawy żywienia oraz omawiali zależności pomiędzy aktywnością fizyczną a dietą. Dziękujemy serdecznie Panu Piotrowi za dzielenie się swoją pasją!

Czytaj więcej...

Warsztaty z pomocy przedmedycznej w klasie 1RM

  W listopadzie 2018 r. uczniowie 1 klasy medyczno - ratunkowej byli gośćmi Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, w której mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach z pomocy przedmedycznej prowadzonych przez ratownika medycznego z wieloletnią praktyką. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Czytaj więcej...

Uczniowie klas medycznych na wykładach z kryminalistyki

  W ramach wrześniowych wykładów "Spotkania z Nauką 2018" na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego uczniowie klas medycznych mieli okazję zapoznać się z różnymi technikami stosowanymi w kryminalistyce.
Wiemy już jak pobrać odciski palców, jak zdjąć je z różnych przedmiotów i jak działa wykrywacz kłamstw. Zapraszamy do obejrzenia naszych zajęć.

Czytaj więcej...

Wednesday the 18th.
Copyright 2012

©