Home

Trzecie miejsce w Kramie z Poezją

COGITO, ERGO…

 

                W samo południe, 28 maja 2019 roku, w IV LO im. S. Staszica w Sosnowcu odbyła się uroczysta Gala Mistrzów, podczas której gratulowano i nagradzano uczniów – laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych organizowanych przez różne podmioty.

                Zaproszenie otrzymał również przedstawiciel naszej Szkoły – Uczeń klasy 3N Gimnazjum, Marcin Mikuła, który na początku grudnia 2018 roku wraz z Uczennicami klasy 3K Gimnazjum – Oliwią Dyją i Olgą Gabryś wzięli udział w jubileuszowym konkursie literackim Kram z Poezją organizowanym od dwudziestu lat przez IV LO im. S. Staszica w Sosnowcu. Marcinowi towarzyszyli Rodzice oraz przygotowująca do konkursu -  Katarzyna Góral.

Analiza i interpretacja wiersza wybranego przez Marcina zostały docenione przez jurorów, którzy przyznali naszemu Uczniowi trzecie miejsce. Sukces tym bardziej cieszy, że rokrocznie pierwsze miejsca okupują uczniowie organizatorów.

                Nagrodzeni otrzymali dyplomy i drobne upominki.

                Marcinowi, który w tym roku kończy szkołę gimnazjalną, życzymy sukcesów w przyszłości. Niech słowa Patrona konkursu Kram z Poezją, Jerzego Krama, staną się życiową wskazówką: „Trzeba tylko odczuwać potrzebę myślenia i trzeba umieć samodzielnie obcować z literaturą.”

 

nagroda-01
nagroda-02
nagroda-01
nagroda-02
1/2 
start stop bwd fwd

QualityJoomlaTemplates.com
Saturday the 17th.
Copyright 2012

©