Home

POŻEGNANIE MGR. RYSZARDA RAKA


Panie Dyrektorze, to dzięki Panu wielu z nas trwa w zawodzie, do którego pchnęło powołanie. To dzięki Panu, nauczeni rzetelności i solidności w pracy, dyscypliny i szacunku do drugiego człowieka, możemy nadal wymagać od siebie i innych. To dzięki Panu od ćwierć wieku mamy honor uczestniczyć w dziele, które Pan stworzył, a Krzysztof Kamil Baczyński stał się rozpoznawalnym znakiem na mapie szkół Sosnowca.

Nawet Pan nie wie, jak często, mimo że przecież już od wielu lat nie był Pan czynnym zawodowo nauczycielem, wspominaliśmy Pana, zawsze z rozrzewnieniem, tęsknotą za minionymi czasami, zdarzało się, że z uśmiechem.

Dziękujemy, że Pan wymagał, dyscyplinował i strofował. Dziękujemy, że Pan wspierał, pomagał i był zawsze po naszej stronie. Dziękujemy za wielką mądrość i hojność w rozdawaniu dobra, za Pańską wiedzę i Pańskie serce.

Rozstajemy się na chwilę, widocznie w niebie jest zapotrzebowanie na Dobrych Ludzi. A może to tutaj, gdzie my zostajemy, jest już tak źle, że po wyjątkowych jak Pan przychodzi ocalenie.

Powtarzamy za Wisławą Szymborską, że „umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”.

Proszę o nas pamiętać, Panie Dyrektorze, patrzeć z góry łaskawym okiem, pomagać – jak kiedyś, jak zawsze. Niech Pan szykuje, nie spiesząc się, nowe oddziały, nowe etaty. Na pewno kiedyś odpowiemy na ogłoszenie o pracę.QualityJoomlaTemplates.com
Saturday the 17th.
Copyright 2012

©